Venkovní rolety

Venkovní stínící prvek umožňující úplné zatemnění místnosti. Oproti žaluziím neposkytují plynulou regulaci denního osvětlení. Při zataženém stavu snižují náklady spojené s vytápěním a výrazně omezují hluk prostupující z venkovního prostředí.

Izolační vlastnosti - šetří náklady na energie

Použitím hliníkových lamel s polyuretanovou výplní ušetříte na vytápění v zimě až 35% nákladů, zatímco v létě výrazně omezíte přehřívání místností (u oken orientovaných jižním směrem lze docílit poklesu teploty v místnosti až o 12 ͦC)

Protihluková a protiprašná ochrana

Použitím venkovních rolet docílíte výrazného snížení hluku procházejícího z venkovního prostředí. Takže pokud bydlíte na rušné ulici či v rušnější části města jsou rolety určeny právě pro vás. Hliníkové předokenní rolety představují skvělou ochranu před povětrnostními vlivy, která chrání plastová, dřevěná i hliníková okna proti rozmarům počasí a znatelně tak prodlužují jejich životnost.

Noční režim kdykoli během dne

Pokud jsou venkovní rolety kompletně stažené, vytvoříte si kdykoli během dne noční podmínky, vč. snížení hluku z venkovního prostředí a můžete se nerušeně oddávat odpočinku například po noční směně.

Znesnadnění přístupu pro zloděje

Rolety se dělají i v provedení ocelových lamel, které znesnadní přístup zlodějům a chrání tak vaše bezpečí.

Předokenní i podomítkové provedení

Venkovní rolety se vyrábí v mnoha provedeních - klasické hliníkové rolety, předokenní rolety, rolety s podomítkovým provedením nebo plastové nadokenní rolety.

Kulaté i Hranaté boxy

Roletový box je vyroben z válcovaného hliníku a je dodáván v 6-ti velikostech, v závislosti na výšce rolety. Box je možný dodat i v kulatém provedení a ve stejné barvě jako vodící lišty. Běžným doplňkem rolet dnes bývá motorické ovládání s možností skupinového řízení jednotlivých rolet a centrálním ovládáním.

Varianty rolet kombinované s protihmyzovou sítí

K roletám je navíc možné volitelně dodat navíjecí sítě proti hmyzu, které jsou vedené ve zdvojených vodících lištách.


© IngDomy, s.r.o. - Architektura, realizace staveb, stínící technika